Haberler

Filistinli mahkumlar son yılların en büyük açlık grevine başladı!

İsrail hapishanelerinde tutuklu bulunan yaklaşık iki bin Filistinli mahkum, tutukluluk şartlarının iyileştirilmesi için açlık grevi başlattı.

Çin Müslüman isimlerini yasakladı

Doğu Türkistan özelinde alınan karara göre "Muhammed" isminin dahi kullanımının önüne geçilmek isteniyor, "Aşırılığı" önleme amaçlı alındığı ileri sürülen karara göre, aileleri tarafından ismi değiştirilmeyen Müslüman öğrencilerin okullara girişine engel olunacak.

Kutlu Doğum Haftası Teması, ‘Hz. Peygamber ve Güven Toplumu’...

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, 2017 yılı Kutlu Doğum Haftası teması ve etkinliklerin ayrıntılarını Ankara’da basın mensupları ile paylaştı.

Peygamber Efendimiz'i ne kadar temsîl edebiliyoruz?

Osman Nuri Topbaş Hocaefendi cevaplıyor... Rasûlullah Efendimiz’in kıymet ve hakikatini lâyıkıyla idrâk edebilmek husûsunda biz gençlere, zât-ı âlînizin ne gibi mesajları olur?

İsrail, İslam'ın kutsallarını 99 kez ihlal etti

İsrail'in işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te geçen ay İslam'ın kutsallarına yönelik 99 kez ihlalde bulunduğu belirtildi.

"Unutmayın, bu vebal her birinizin sırtındadır"

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, 'Ey Müslümanlar, saldırı ve terör haberlerine alışıp duyarsızlaşmayın. Mazlumun yanında yer alın.' dedi.

Çin'den Uygur Müslümanlarına yeni yasaklar!

Çin’de “dini aşırılıklarla mücadele” gerekçesiyle Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Müslümanlara yönelik yasaklar ve uygulamalar içeren 15 maddelik bir düzenleme yapıldı. Evlilik, cenaze işleri ve miras bu yasaklardan sadece birkaçı...

Avusturya'da Müslümanlara yönelik saldırılar arttı

Müslümanlar için Dokümantasyon ve Danışmanlık Merkezinin raporuna göre ülkede Müslümanlara yönelik saldırılar 2016'da yüzde 65 arttı.

İsrail'in ezan yasağına Filistinli sanatçılardan tepki

"Ezanlar Susmayacak" adlı çalışmalarında Mescid-i Aksa, Kubbetu's-Sahra ve minare tasvirlerine yer veren sanatçılar ayrıca ezan sözlerini de duvara resmetti.

Yarın Regaip Kandili

Recep, Şaban ve Ramazan aylarını kapsayan "üç ayların" habercisi Regaip Kandili, yarın idrak edilecek.

Filistin'in en küçük gazetecisi Cihad: Vatanımın adı Filistin olarak kalacak, İsrail değil

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden "iyilik ödülü" alan 10 yaşındaki Filistinli Cihad, "Vatanımın adı Filistin olarak kalacak, İsrail değil. Vatandaşları ise teröristler değil, Filistinlilerdir." dedi.

ABD'de 'Hicaz Hatırası Fotoğraf Sergisi' açıldı

ABD'nin Maryland eyaletinde açılan sergide 66 eseri bulunan fotoğraf sanatçısı Durgut, "Hicaz'a gitmiş olanların hatıralarını, gidememiş olanların ise özlemlerini gidermeye çalışıyoruz" dedi.

Sayfalar