Haberler

Türk hayırseverlerden bir milyon Kur'an-ı Kerim bağışı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfınca başlatılan "Hediyem Kur'an Olsun" kampanyası kapsamında 16 dilde hazırlanan yüz binlerce Kur'an-ı Kerim, Asya, Afrika ve Güney Amerika'da bulunan 47 ülkedeki Müslümanlara hediye edildi.

Esed rejimi geçen yıl 6 binden fazla varil bombası kullandı

Esed rejiminin 2017'deki saldırılarının bazılarında kullandığı 6 bin 243 varil bombası yüzünden 55'i çocuk, 32'si kadın toplam 130 sivil öldü.

Şeyh Salah'ın gözaltı süresi yeniden uzatıldı

İsrail mahkemesi, 1948 Filistin İslami Hareketi lideri Şeyh Salah'ın gözaltı süresini 22 Mart’a uzattı.

Mehmet Akif Ersoy 81 yıl önce bugün hayatını kaybetti.

Kurucu Meclis’in Burdur mebusu, ömrünün on bir yılını istiklaline şiir yazdığı ülkenin dışında geçirmek zorunda kalmış Şair Mehmet Akif Ersoy 81 yıl önce bugün hayatını kaybetti.

Endonezya'da on binlerce kişi Kudüs için sokağa çıktı

Endonezya'da, ABD'nin Kudüs'ü 'İsrail'in başkenti' olarak tanıma kararı protesto edildi.

Kudüs, Batı Şeria ve Gazze şehitlerini uğurladı

Gazze Şeridi'nde, İsrail askerlerinin gösterilere müdahalesi sırasında şehit olan 2 Filistinli için geniş katılımlı cenaze törenleri düzenlendi.

Kudüs direnişinin sembol ismi Cüneydi kendine uygulanan işkenceyi anlattı

Kudüs direnişinin sembol ismi Cüneydi, İsrail askerleri tarafından kendisine uygulanan işkenceyi avukatına anlattı.

Dünya Kudüs için ayakta!

Trump'ın, Kudüs kararına tüm dünyadan tepki gösterildi. Fas, Tunus, Mısır, Gazze, Batı Şeria Türkiye... Tüm dünya Kudüs için ayakta!

KAPANMAYAN YARAMIZ: KUDÜS

Aziz milletimiz, tarih boyunca Kudüs’le, Mescidi Aksâ ile ve Filistinli mazlum kardeşlerimizle gönül bağını hiçbir zaman koparmamıştır. Bundan sonra da koparmayacaktır.

'Önce Kudüs sonra Suriye ve Türkiye... Büyük İsrail planı işliyor'

Üç dine ev sahipliği yapan Kudüs’ün sadece İsrail’in tekeline verilmesi, Arzı Mev’ud’la (vadedilmiş topraklar) birlikte ‘Büyük İsrail’ projesini hayata geçirmek için atılan bir adım olarak değerlendiriliyor. Söz konusu topraklar içerisinde Suriye ve Türkiye de var.

Sîreti Sûrette Görmek Çalıştay Dizisi Başlıyor

"Hz. Peygamber'i Kurmaca Dünyada Yazmak" başlığıyla 29 Kasım 2017 tarihinde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde düzenlenecek ilk toplantıda roman ve öykü gibi modern edebî türler ile siyer yazıcılığı arasındaki ilişki ele alınacak.

“İslam Düşünce Atlası” tanıtıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla İlmi Etüdler Derneği tarafından hazırlanan “İslam Düşünce Atlası” kitap ve proje tanıtım toplantısı yoğun katılımla İstanbul’da yapıldı.

Sayfalar