Haberler

'Fanatik Yahudiler, din savaşının çanlarını çalıyor'

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın Din İşleri ve İslam Ülkeleri ile İlişkiler Danışmanı Şeyh Mahmud el-Habbaş, 'Fanatik Yahudilerin Aksa baskınlarının sürmesi, dünyadaki 1,5 milyar Müslüman'ın duygularını provoke ediyor ve din savaşı çanları çalmasına neden oluyor' dedi.

İsrailli milletvekillerinden Mescid-i Aksa'ya baskın

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun milletvekillerine Mescid-i Aksa'ya giriş izni vermesinin ardından bu sabah 3 İsrailli milletvekilinin polis eşliğinde Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediği bildirildi.

'Özgürlük Gemisi 2' yarın Gazze için Akdeniz'e açılıyor

İsrail'in Gazze ablukasını kırmak isteyen Filistinliler, 'Özgürlük Gemisi 2' ile yarın Akdeniz'e açılmayı planlıyor.

Fransa'da Müslümanları hedef alan saldırı önlendi

Fransa İçişleri Bakanı Collomb, Müslümanları hedef alan terör saldırısı hazırlığındaki 10 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Türkçe ezan zulmü tam 18 yıl sürmüştü

30 Ocak 1932'de Fatih Cami'nde başlayan Türkçe ezan zulmü, 16 Haziran 1950'ye kadar sürmüştü. Demokrat Parti zamanında Türkçe Ezan dayatmasının kaldırıldığına dair kanunun kabulünün ertesi günü, 17 Haziran 1950 tarihinde ezan aslı gibi tekrar okunmaya başladı.

Mescid-i Aksa'da 90 bin kişiyle bayram namazı

İşgal altındaki Doğu Kudüs'te yaşayan 90 bin Filistinli Ramazan Bayramı namazını Mescid-i Aksa'da kıldı.

Dünyada Ramazan Bayramı coşkusu .

Müslümanlar Ramazan bayramını idrak ediyor.

Mescid-i Aksa'da namaz kılmak için zorlu yolculuk

Batı Şeria'daki Filistinliler, İsrail'in çıkardığı zorluklar ve engellere rağmen ramazan ayının üçüncü cuma namazını Mescid-i Aksa'da kılmak için çeşitli yollarla Kudüs'e akın ediyor.

Çamlıca Camisi'nde sona doğru

Henüz tamamlanmamasına rağmen İstanbul'un simgelerinden biri haline gelen Çamlıca Camisi, planlandığı gibi Kadir Gecesi yerine birkaç ay sonra ibadete açılacak.

İnsan ve Medeniyet Hareketi, 'Kudüs Nöbetleri'ni başlatıyor

İnsan ve Medeniyet Hareketi'nin Fatih Saraçhane Parkı'nda başlattığı, 10 gün devam edecek 'Kudüs Nöbetleri', cemaatle kılınacak akşam namazının ardından marş, ezgi, şiir, dualar ve teravih namazıyla tamamlanacak

Gazze'de şehit edilen Filistinli sayısı 62'ye yükseldi

Gazze Şeridi sınırında düzenlenen gösterilerde İsrail askerleri tarafından bir Filistinli daha şehit edildi, dünden bu yana şehit sayısı 62'e yükseldi.

2018 İstanbul imsakiye sahur ve iftar vakti! Sabah ve Akşam ezanı saati...

Milyonlarca Müslüman'ın heyecanla beklediği Ramazan ayı geldi çattı. Oruç ibadetini yerine getirmek isteyenlerin merak ettiği sahur ve iftar vakitleri ise belli oldu. Yine ibadetlerle dualarla geçirilecek olan Ramazan ayında 2018 İstanbul sahur ve iftar vaktini Diyanet açıkladı. İşte İstanbul Ramazan İmsakiyesi..

Sayfalar