rihan's blog

Meşhur akâid kitaplarımızda miraç hadisesine yaklaşımlar

Son günlerde tüm dünyanın maruz kaldığı salgın hastalık sebebiyle birçoğumuz vaktimizin büyük bölümünü evlerimizde kalarak geçiyoruz. Ancak zaman bizimle birlikte durmuyor; bilakis akıp geçiyor, bereketli üç aylar devam ediyor, aralarda kandiller güzel yüzlerini gösteriyor ve ileride mâh-ı mübarek olan Ramazan-ı şerîf tüm göz kamaştırıcılığıyla bizleri bekliyor.
Turkish

Mü'min Duyarlığı

"Birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini görüp gözet­mekte mü'minler, tek bir vücud gibidirler. O vücudun bir organı rahatsız olunca, öteki organların tamamı uykusuzluk ve derin bir rahatsızlık hisseder, hasta organın ıstırabını paylaşırlar."
Turkish

Ayakta Tutan Güç: Tevekkül

“Allahım! Sana teslim oldum, Sana inandım, Sana güvendim. Yüzümü, gönlümü Sana çevirdim, Senin yardımınla düşmanlara karşı mücadele ettim. Kitabın ile hükmettim. Şimdiye kadar yaptığım, bundan sonra yapacağım, gizlediğim, açığa vurduğum ve Senin benden daha iyi bildiğin günahlarımı affeyle! Öne geçiren de Sen, geride bırakan da Sensin. Senden başka ilâh yoktur.”
Turkish

Un homme du Paradis

Le compagnon médinois paraissait peut-être comme une personne ordinaire pour nous autres. Par contre il faisait partie de ces musulmans qui faisaient attention aux mots qu'ils prononçaient. En tant que croyant en Allah et au Jour Dernier, il disait du bien ou se taisait.
Turkish

Mekke’nin Fethi

Peygamberimiz, ordusunu dört kola ayırmış ve şehre ayrı istikametlerden girecek dört komutanına, bir saldırı ile karşılaşmadıkları takdirde kesinlikle kan dökmemelerini, umumi affın dışında bırakılan birkaç kişi hariç hiçbir Mekkeliyi öldürmemelerini emretmişti.
Turkish

Pages

Subscribe to RSS - rihan's blog